Literární diář

čtvrtek 11. října 2018
Nejsem diářový typ. Dřív jsem byla a poctivě si do nich zapisovala. Nikdy jsem však diář nevedla "termínově", myslím tím, abych nezapomněla, že jdu ke kadeřníkovi nebo na pedikúru. Spíš jako deník. Co jsem v tom dni hezkého zažila, jaký film jsem viděla v kině, označila si výjimečný den na dovolené (stopro to byl vždycky ten, kdy jsem se tam bezhlavě zamilovala, abych po roce smutnění a největšího utrpení zjistila, že jsem kráva a že to bylo výjimečné jen pro jednu stranu a to tu mou!). A teď jsem potkala Literární diář od papelote a asi je to láska, nikoliv dovolenkové pominutí smyslů, ale láska opravdová a že se k diářům vrátím, s láskou.

"Diář - kniha. Co den to jeden příběh a k tomu dostatek prostoru pro ten, který rozepíšete vy… Diář plný mikrovyprávění spisovatele Ondřeje Buddeuse, které doprovází náladové fotografie Filipa Šacha. Vše ukryto v klasické knižní vazbě, za kterou se vaše knihovna rozhodně nebude stydět…"

2 komentáře

 1. Olívka, diár vyzerá krásne.Ja na bežný deň diár nemám, ale mám špeciálny zošit na prečítané knihy- rada čítam.Keď sa mi zapáči nejaká myšlienka,už je v zošitku. Nedávno som čítala knihu od Silvie Bystričanovej: Jar,leto,jeseň,Agáta a toto je úryvok:..."Život je labyrint ciest a my ľudia môžeme len tušiť, kedy je dobré na ceste spomaliť či pridať, kedy si odpočinúť, kedy sa vybrať inou cestou, kedy zablúdení prosiť o pomoc, kedy mocní pomáhať iným, kedy máme ticho kráčať sami, kedy máme ísť vo dvojici. A medzitým sa naučíme na cestách to najdôležitejšie.
  Odpúšťať, prosiť, ďakovať, chápať seba a iných, rozumieť životu a ľúbiť.!"
  Pozdravujem Olívka.
  Marta♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marto, to je krásný text!!! Díky zároveň za tip na knížku. A s větami či myšlenkami z knih to mám stejně, také si je zapisuji. ♥

   Pěkný slunečný den!

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT