Vetešníkův ráj

sobota 20. října 2018
Našla jsem poklad. Sídlo v Polsku, dodání do celého světa. Tomu já říkám pokušení... Instagram tu a e-shop tady. Je mi dobře mezi starým harampádím, mám dobrý pocit ze zachraňování věcí, které už lidé nechtějí a já se o ně s láskou postarám. Dám jim nový důvod být na světě. Miluju náš ostravský blešák a chodím tam místo wellness. Každému je holt dobře jinde, hlavně, když hlava vypne a duše si oddechne.11 komentářů

 1. Mně se různé dekorace s duší taky moc líbily, ale časem jsem od nich upustila. Byla jsem přehlcená a taky mi vadilo, že když se na ně práší, tak už nejsou tak hezké. Jak to děláš ty? Asi už to musí být dost práce, všechno posunout, utřít prach a naaranžovat zpátky. M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo,to byl i můj důvod přestat shromažďovat věci... Nějak jsem s věkem ztratila energii neustále otírat prach. Většinu věcí jsem poslala dál a nechala si jen srdcovky. Ivča

   Vymazat
  2. Prach otírám tak jako tak a zatím mě to neodradilo od toho, abych přestala sbírat starožitnosti. Je pohodlnější otírat prázdné plochy, přiznávám, ale mě by to doma netěšilo, kvůli prachu kolem sebe nic nemít. Třeba se jednou dopracuju k tomu, že všechno odstraním, ale myslím, že spíš ne. Mám teď prima nástavec na ruční vysavač, s tím jde všechno jedna báseň. .)

   Pěkný den oběma.

   Olív

   Vymazat
 2. Olívka, mám na to taký istý názor ako vy.Prach sa utierať musí tak či tak a prečo si neurobiť radosť? Krhličku, ktorá je na prvom obrázku, by som brala aj ja...je úžasná. Pozrela som si aj ostatné vecičky v obchode-dalo by sa vybrať veľa pekných vecí.Srdce mi piští po nich, ale žijem na strednom Slovensku...
  Želám vám peknú nedeľu.
  Marta♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marto, díky, že mě chápete, v poezii i ve starém harampádí! ♥ ♥ ♥

   Krásnou neděli!

   Vymazat
 3. Ono se to staré harampádí neslučuje s dnes tak propagovaným minimalismem. Ale já raději to staré harampadí, než prázdné poličky. Někde jsem četla hezký článek na téma minimalismu. Pokud bude každý minimalista, kde pak budeme hledat ty poklady pro pomalou modu. Všeho s mírou. Neříkám mít doma skladiště, ale zase nemí doma nic. Ve skříni cca 30 ks oblečení to také není nic pro mě. Mám ráda svoje věci - knížky, oblečení i ty náprsktky, které si přivezu z každé cesty jako malé připomenutí místa, kde jsem byla.
  T.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jako pohlazení, toto číst!!! Děkuju, že mě v tom nenecháte! ♥ ♥ ♥

   Vymazat
 4. Tak pro toto ja mam take pochopeni, stare veci miluju! Ale je pravda, ze ja shromazduju spis ty vetsi a uzitecne - lampy, kresla... ale vim, uzitecne jsou i ty male. Prave proto, ze cloveku delaji dobre u srdce :-) Jen tech ja nemam tolik. Prave kvuli tomu uklidu...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mně to připadá, jako nevařit, kvůli špinavému nádobí. :) Takže hromadím, s klidem! :D

   Vymazat
 5. Také mám ráda staré věci. Myšlenka minimalismu je dobrá, ale všeho s mírou. Na fotkách to vypadá dobře, když člověk doma nic nemá. Prázdné poličky, podlaha i skříň s minimem věci opravdu na instagramu či v časopise vypadají dobře, ale žít bych v tom asi neuměla a hlavně nechtěla. Po čase by mi to připadalo neosobní, studené. Mám ráda svoje věci a s láskou se o ně starám. Knížky v poličce, hrnečky v kuchyni i to oblečení ve skříni, kterého mám víc jak 30 kousků.
  Moje děti rádi kramaří ve sklepě, kde mám jak oni říkají ukryté poklady - staré hračky, knížky...
  Nejraději peču bábovku v litinové formě po mojí prababičce. Kdyby ona uznávala minimalismus a vyhodila ji, tak já bych neměla formu na bábovku. Také mám ve sklepě po ní schovaný šicí stroj - šlapací. Mám ho tam již 21 let - jednou nastane doba, kdy ho budu mít v bytě, ale zatím je tam hezky uschovaný. Minimalista by ho vyhodil neb proč si nechávat něco co nepoužívám. Pro mě je to vzpomínka na moji prababičku a na dobu, kdy žila, šila a život si užívala.
  Zjistila jsem, že preferuji pomalou modu, snažím se nekupovat zbytečnosti, ale ráda se obklopuji hezkými věcmi.
  Minimalista ze mě nikdy nebude.
  Máte krásný blog.
  Tereza

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Terez,

   moc děkuji za váš pohled na věc, který je mi víc než blízký. Těší mě lidé, jako jste vy. Líbí se mi, jak píšete, že vaše děti baví kramařit ve sklepě, jsem ráda za ně, že v něm mají co najít. Já s takovou vášní hledám ve stodole dědy mého přítele. Nic pro něj není větší radost, než když já s nadšením vykopu poklad. Díky, že vnímáte, že věci po našich babičkách a prababičkách jsou odkaz pro nás, a že to neznamená, že my jsme "hromaditelé". Děkuji, že my taky zanecháme odkaz a prodloužíme život několika starým kráskám z porcelánu, litiny nebo papíru.

   Mějte pěkný den a děkuji za váš čas a vaše slova! ♥

   Olív

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT