Maličkosti, co zlepší den

sobota 3. listopadu 2018

Miluju Ostravu a nejen její centrum. Od doby, co jsme začali zařizovat bistro jsme v centru trávili opravdu hodně času. Poznala jsem ulice, více ulic, domy, okna, balkóny, zahrádky, park a jeho záhony. Když jste někde víc než často, všímáte si maličkostí, je to jako vidět stejný film pětkrát. Těší mě proto, když o Ostravě někdo hezky mluví a vnímá jí jako výjimečnou, stejně jako já.

A tak mi jedna maličkost zlepšila den. Rozhovor s tanečníkem baletního souboru Národního divadla moravskoslezského, nejvíc tento úryvek z něj...

zdroj


 

Tanečník Sergio Méndez Romero: Kdybych měl kouzelnou moc, vytáhl bych Ostraváky k životu do ulic.

 

Vidíte nějaké rozdíly mezi vašimi krajany ve Španělsku a lidmi žijícími v Ostravě?
Ano, lidé v Ostravě jsou opravdu jiní. Zdají se mi více uzavření, alespoň více než Španělé, nechodí tolik ven a každý má svou vlastní rutinu a vlastní život. Ve Španělsku jsou lidi opravdu otevření, rádi chodíme někam do společnosti a pokecáme s kýmkoli. Myslím, že za to může i naše počasí a tradice.

Co se vám na Ostravě líbí a co byste raději změnil, kdybyste měl tu kouzelnou  moc, kterou má Robin?
Mám moc rád centrum Ostravy, myslím, že je překrásné, navíc kamkoli dojdu během pěti minut. Madrid, ze kterého pocházím, je opravdu velké město, a tak si cením toho, že je vše tak blízko. Speciálně park, který je hlavně v létě krásným místem, kde lze trávit čas a být v přírodě. Inu, kdybych měl kouzelnou moc jako Robin, rozhodně bych nestvořil kouzelnou květinu, která způsobuje, že se do sebe lidi zamilují, haha. Ale velice rád bych dodal více života do ulic, více lidí vytáhnul ven, přinesl bych do Ostravských ulic více hudby a tance. Myslím, že tomuto město chybí život, více událostí v průběhu roku, trhy na náměstí a takové ty věci, ale zároveň tohle je Ostrava a já ctím její kulturu a zdejší styl života lidí a mnoho dalších krás.

 


3 komentáře

 1. Nejsem sice z Ostravy,bydlím v menším městě na Vysočině,ale ta slova my mluví z duše - dodat do ulic život, to se myslím týká velkého množství českých a moravských měst. Je škoda,když se po zavření obchodů město vylidní a v neděli je tam úplně mrtvo.Radní se diví, že se menší města vylidňují, ale co tam asi má mladé lidi držet? Samozřejmě odcházejí za prací, to je hlavní důvod, ale také za kulturou a tam,kde to žije.V ospalé díře, kde je pár akcí za rok si toho opravdu moc neužijí.
  Přeji krásné dny a doufám, že se do ulic ten život vrátí.
  I.N.

  OdpovědětVymazat
 2. Centrum Ostravy je nádherné,bohužel život Ostravaku se přesunul do nákupních center a jinak je "mrtvo".V Praze jsou aspoň nákupní centra ve starých budovách,u nás v Ostravě se nechá rozpadnout Ostravice a kousek od ní,se postaví nová budova.....a moc děkuji,za otevření Bo bistra-dobra kávička a langoše nemají chybu!!!!!

  OdpovědětVymazat
 3. Centrum Ostravy je nádherné,bohužel život Ostravaku se přesunul do nákupních center a jinak je "mrtvo".V Praze jsou aspoň nákupní centra ve starých budovách,u nás v Ostravě se nechá rozpadnout Ostravice a kousek od ní,se postaví nová budova.....a moc děkuji,za otevření Bo bistra-dobra kávička a langoše nemají chybu!!!!!

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT