U kávy s...

čtvrtek 3. ledna 2019

S Adamem Milerem jsme se "potkali" na sociální síti, konkrétně instagramu, a je nejmladším vyzpovídaným v kategorii rozhovorů U kávy s... Adamovi je čerstvých 18 a je zakladatel a tvůrce značky MA-ME Design, instagram tu. Své výrobky vyrábí z betonu, jehož vlastnosti se neustále snaží vylepšovat. Nás dva spojuje stejné nadšení - pro pěstování a péči o pokojové rostliny, láska k zahradám, designu a interiérům, chuť něco vytvářet. Líbí se mi, přestože je ještě student, jeho cílevědomost, nadšení pro tvoření rukama, pečlivost a cit pro detail. To, že přemýšlí i nad dopadem své tvorby na ekologii je velká přidaná hodnota. "Výroba produktů je dotažena do úplného konce, žádný krok  není podceněn. Přesně odměřené množství a poměry surovin. Po dokončení výroby zbyde absolutní tolerované minimum, které se většinou používá do dalších připravených forem. Suroviny pochází z ekologických prověřených zdrojů. Na ekologii a šetrnosti si velmi zakládám."Jak ses dostal k tomu, co teď děláš? Čím a kdy to všechno začalo? Proč beton?

Tak na úplném začátku byly zahrady. Hodně se o ně zajímám. Když jsem se k nim dostal, zjišťoval jsem o nich všechno. Hledal různé jejich styly, inovace, nové prvky, propojení, alternativy atd. Tam jsem si poprvé všiml designového betonu a zahradních prvků z něj. Ty mi zůstaly v povědomí, ale pořád jsem jim zvláštní pozornost nevěnoval. Zlom přisel, když jsem narazil na článek v časopisu Forbes, o dvou klucích, kteří na vejšce rozjeli betonový byznys, a dělají neskutečné kousky pro celý svět. To mě opravdu nadchlo.  Mám rád originalitu, něco co tu ještě nebylo a to designový beton přesně je. Když jsem tedy viděl, co všechno z něj oni dokáží udělat, začal jsem sledovat „x“ dalších značek. Zajímal jsem se o technologii, o formy a povrchovou úpravu až jsem vyrobil svůj první kousek. Nebyla to žádná sláva, ale i tak mě to ještě víc nakoplo. Zlepšoval jsem všechno. Postupně přicházel na vlastní postupy, které mi vyhovovaly nejvíc, na ideální suroviny atd., až jsem přišel na to správné propojení vzhledu a pevnosti, funkce a designu.


Co je na Tvé krásné práci největší zábava a kterou její část máš úplně nejvíc rád? Kdo nebo co tě inspiruje?

Nejvíc mě na tom všem baví asi nekonečná možnost variací. Když přijdu na to, jaký využít postup, jak udělat správně předlohu a formu, tak můžu vyrobit téměř cokoliv. Chce to ale samozřejmě trpělivost a výdrž. Postupy jsou pokaždé jiné, člověk stále musí hledat nová řešení, což je právě úžasné. Nikdy nejsou dva výrobní dny totožné. Žádnou konkrétní motivaci ale nemám. Chci dělat to, co mě baví a to, kde se můžu stále zlepšovat.A tvé povolání snů? Můžeš si vybrat cokoliv!!!

Mé povolání snů? Popravdě mám vysněnou takovou směsku všeho. Baví mě hromada věcí a jednou bych chtěl všechny nějak propojit a zabývat se jimi. Ovšem nejvíc bych chtěl právě dělat zahrady. Navrhovat a budovat. K čemuž by se samozřejmě dal připojit design, ať už venkovní nebo interiérový.  Pokud to bude možné, chtěl bych zůstat i u betonu a udělat z něj opravdu luxusní značku.

 

Protože se na blogu věnuju také bydlení, co máš doma nejradši, bez čeho by ses neobešel? Sbíráš třeba něco?

Doma bych se rozhodně neobešel bez mých pokojových krásek - rostlin. Každý den mě baví něčím novým. Nikdy mě neomrzí péče o ně a ten viditelný progress. Především si vážím těch, které se mi povedly vypěstovat ze semena, nejlépe vlastnoručně dovezeného z tropů.


Bez čeho by Tvůj den nemohl začít? Já třeba jakmile se probudím, musím najít aspoň jednu pozitivní věc, která mě ten den čeká, abych se měla na co těšit a nenechala si pokazit náladu :)

Ráno vždy nestíhám a mám naspěch. Když se ale najde chvilka, dám si ovocný čaj a banán na cestu. :D Jinak se snažím stále myslet pozitivně a těšit se na něco.  Bez toho bych asi den nerad začínal. I když vím, že nebude lehký, snažím se najít jakékoliv pozitivum. V tom se shodneme. Neobešel bych se bez pozitivní nálady a čisté hlavy.Nejlépe strávený den? Čímž se dostáváme také ke koníčkům. Co tě baví?

Můj ideální den je den delší, než je 24 hodin. Musím pořád ještě chodit do školy, což zabírá většinu času. Opravdu ideální den bych si tedy představoval bez ní. Vstal bych, dal si snídani, šel na procházku se psem a udělal něco málo do práce - do betonu. Pak by můj den pokračoval klidným obědem a odpoledne bych vyjel na výlet nebo šel sportovat. Večer se pořádně najíst, popřemýšlet a projít si všechny nápady a poznatky za celý den - když mám novou myšlenku, nedá mi spát.  A nakonec setkání s kamarády.Je film nebo knížka, jejíž příběh bys chtěl žít? 

Je to těžké, nenapadá mě žádný, který bych opravdu chtěl prožít. Možná Fantastická zvířata a konkrétně život mloka Scamandera v jeho říši zvířat. Nebo se na chvíli stát Sherlockem Holmesem. To by bylo určitě zajímavé, dokázat se nad vším bez problému povznést a jet si dál bez výčitek to svoje. 

Tvé vysněné místo pro život....řekni cokoliv, co tě napadne :))

Ideální místo pro život? To vím přesně. Velký dům někde v pralese. Nejlépe na stromě.  Soběstačný a absolutně nezávislý na okolním světě. 


Děkuji za rozhovor a držím pěsti v dalším rozvoji a tvorbě.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

Baťa