Správný poměr

úterý 5. února 2019
Jsou interiéry, kde je vidět, že jejich majitele moc baví zařizování svého doma. Podle mě se však s bydlením jeho majitel chvíli zžívá. V žádné fotce se člověku nemůže bydlet dobře. Inspirace je hezká věc, ale vytvořit si byt, kde se vám bude hezky žít, je o vás. Sleduju pár skupin na facebooku a líbí se mi vášeň a nadšení členek, co však pro mě postrádá smysl je, že chtějí bydlet/bydlí všechny v jednom a tom samém bytě. "Odkud jsou ty úchytky, kdo vám dělal kuchyň, kde jste pořídila tento květináč..." Je moc důležité, aby se člověk doma cítil dobře a pokud mu toto vyhovuje, je to v pořádku. Pro mě je však důležité mít to doma svoje. Mít tam své oblíbené věci a knihy, ne věci mé spolučlenky z facebookovské skupiny.


Můj osvědčený recept: Trocha IKEA, špetka designových kousků a pro osvěžení "harampádí" z druhé ruky. Tímto se dle mého názoru nedá vůbec nic pokazit a výsledek bude útulné osobité bydlení. Stejně jako to na fotkách.

Chápu a rozumím, že mít doma blešák není pro každého, stejně jako minimalistický holobyt, ale mít to svoje, je ta hlavní a správná cesta. Proto je zařizování bydlení moc fajn, protože je to jen vaše věc. 

Reportážní fotky interiéru jsou z blogu A cup of Jo, majitelka, která v bytě bydlí má svůj blog The Street Where I Live.15 komentářů

 1. Jé, (jsem tu po letech očumovat) pro mě je na fotkách celkem "správný poměr." Akorát na toho pinďoura bych nemusela koukat denně, to by nebyl správný poměr :) A tu postel bych nedávala přímo proti velkým dveřím - i když jsou zavřené, mě to ovlivňuje a nespím s pocitem bezpečí. koneckonců ani ta okna v zádech mu neprospívají. Natož lebka nad hlavou - ale není to můůj pokoj, tak OK; je fajn, že existuje tak jiný člověk než já, který tam snese spát.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A právě o tom je celý článek. Ať ten, který po tom touží, má dveře proti posteli a okna za jejím čelem a taky lebku nad ní... Je fajn, že si lidé dokáží bydlet po svém. Vy i ona.

   Mějte se moc hezky, pěkný večer.

   Vymazat
 2. Milá Olív, ty otázky "odkud jsou úchytky..." apod. taky občas kladu, ale je to u nás vždy stylově rozbité a eklekticky namíchané, takže pro někoho moc staré, jiného moc přeplácané, pro dalšího stále moc prázdné pro změnu a tak dále a tak dále. Každopádně přesně chápu, co tím chtěl "básník" říci:-) a obecně se mi taky moc líbí osobitý interiér, který je/by měl být neopakovatelný právě díky osobnosti, která tam žije... A toto nakouknutí je fakt super, i když tu ex-krávu a pinďoura bych taky nemusela, ale má to být provokace určitě a taky to tak funguje čili chvála majitelce...:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Líbí se mi tvůj nadhled! Ta skříň mě upřímně mrzí. Hezký večer! ;)

   Vymazat
 3. A pozdravuj IKEA a zprdni ju, ať nám urychleně naskladní tu skříň, na kterou čekáme. Potřebujem moderní eklektický konstrast ke starému...:-))) Pěkný den. Alča

  OdpovědětVymazat
 4. Byt je fajn,je opravdu osobitý,žádná"opakovačka" po někom nebo něčem. Mám ráda svojské interiéry:). Tedy až na toho pinďoura,ten mi dost vadí. Nejsem konzerva,možná bych ho snesla ještě tak v ložnici,ale v obýváku...no když majitelka myslí.Mno.
  Tak pa
  Magda

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě zas udivuje, že pánské přirození je to, co všechny komentující zaujalo z celého bytu nejvíc. Možná se k němu váže nějaký příběh majitelů, prostě nevíme, ale možná je to "špatné" to, že je to fotka, protože kdyby to byla socha kupříkladu Adonise, nikomu by pinďour nevadil? :)

   Hezký večer, Magdi.

   Vymazat
 5. Zdravím Olívka, súhlasím s vami na 200%. Ja som najmä za útulnosť bytu a potom za originalitu. Nech si každý býva tak, ako chce, ako mu to vyhovuje.Na obrázkoch ma najviac zaujali sklené dvere a množstvo kníh. Mne chýba viac priestoru najmä na knihy, pretože som knihomoľ. A nahý muž? Je to vec vkusu majiteľov...Mňa teší autorský plakát od Lény Brauner "Luční". Iste sa tiež nepáči všetkým, ale to mi vôbec nevadí. Môj 6.ročný vnúčik mi povedal-" starká,vyzerá ako mimozemšťan"! Ale ja na obraze vidím vílu ! Takže- je to uhol pohľadu..
  Olívka, vďaka za obsahovo rôzne príspevky,želám vám zajtra pekný deň.
  Marta♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marti, my si prostě rozumíme! Lenu Brauner miluju, zároveň však vím, jak různé reakce její dílo vzbuzuje. ;)

   Děkuji vám, že jste tady se mnou. Dělá mi to velkou radost. ♥

   Vymazat
 6. A já si toho "pinďoura" nevšimla a musela jsem ho po přečtení komentářů hledat:)))!! Páč mně se líbí všechno na sezení, až na to starý kožený křeslo, a pak kytky a to moře knih:). Byt je krásnej, ale bydlet bych tam chtěla jen jako Airbnb uživatelka na pár dní:))!!! Jakože načuchnout si to:))!! Podobný blogy mám ráda, protože častokrát je mě něco zaujme, co by mě nenapadlo a při tom by mi to sedlo:))!! A taky pro to, jak pestrý může bydlení, lidi a tak tedy i život být a to je moc fajn, že to furt ještě jde:))!!
  Mějte se!!!
  Šárka

  OdpovědětVymazat
 7. Zdravím Oliv,
  mám to podobně, na naháče vracečka, ten mi neutkvěl a do toho bohémského
  chaosu se i hodí, proč ne? Proti gustu...etc.
  Pobyla bych tam stejně jako předchozí "Šá", bydlet musím jinak, méně barev,
  menší mišmaš, knih taky hodně.Obecně mi knihovny a obrazy v nových bytech
  a domech chybějí. Nejspíš se investuje jinam...:)
  Palec nahoru za kočky! Miluju.
  ev@

  OdpovědětVymazat
 8. Mám ráda interiéry, kde je hodně knih a to tenhle splňuje na max! Tam bych se klidně přestěhovala :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT