Módní ilustrace

středa 27. března 2019
Kouzelné spojení slov - módní ilustrace - miluji obojí a mám ho spjato s prvními čísly ELLE. Za zakladatele módní ilustrace je považován Paul Poiret, francouzský návrhář, který se narodil v Paříži v roce 1879, mluvíme tedy o dlouholeté tradici. Pyšním se dvěmi ilustracemi Garance Doré a na zapeklitosti ohledně cla, které mě u objednávky ze Spojených států neminulo se snažím zapomenout. Stálo víc než než obrázky samotné.

Sdílím dnes radost z toho, že za krásou ilustrace a módy už nemusím tak daleko. Opět zafungovalo kouzlo instagramu, které spočívá v propojení lidí stejně smýšlejících, se stejným vkusem a zájmy, které najdete díky svým přátelům z online světa. Vznikají tak kouzelná setkání, přátelství a komunikace, kdy si můžete rozumět s lidmi, se kterými jste se dosud neviděli. Stejně tak jsem "poznala" Marušku z Ententyky a díky té Lucii a její ilustrovanou krásu. Lidé, kteří mají dar a talent, kteří se umí vyjádřit pomocí barev, štětce, tužky, pera, právě jako Lucia, ti mají můj nekonečný obdiv. O co méně sama umím, o to víc dokážu ocenit a obdivovat. Tleskám a těším se, že rozšířím svou obrázkovou galerii. V Lucky tvorbě je na první pohled vidět její láska k minimalismu, módě a designu, vkus a šmrnc. Díky Lucii navíc můžete vlastnit svou vlastní personalizovanou ilustraci, můžete ji kontaktovat mailem.


Všechny ilustrace, zdroj: minima_lcokova
Maruška5 komentářů

 1. Pamatuji si, že v časopise Vlasta v 70 letech měla krásné modní ilustrace paní Markéta Příbramská.

  OdpovědětVymazat
 2. Krásné kresby, taky se mi vybavily staré časopisy. Nejlepší byly ty úplně staré z první republiky se všemi těmi reklamami...mám ráda i různé smaltované reklamní cedule. V Českém Krumlově je Muzeum obchodu kam každý rok,když tam jedeme,zajdu, potěším oko a něco koupím:)
  Krásné dny přeji.
  Irena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jéé, moc děkuji za tip v Krumlově. Chci se tam už dlouho vypravit kvůli Egonu Schielemu. :)

   Krásné dny,Iren!

   Vymazat
 3. Krumlovu jsme naprosto propadli,jsme trapní,ale jezdíme tam už víc jak 10 let každé léto na pár dní a pořád nemáme dost:)Letos jedeme zase:)Určitě jeďte,stojí to za to.Doporučuji navštívit i Muzeum Fotoateliér Seidel, nádhera-celý dům,zahrada a ta atmosféra...
  Krásné jarní dny.
  Irena

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT