Stará versus nová

úterý 21. května 2019
Mám novou konvičku na zalévání květin. Tyto, s dlouhou úzkou hubičkou, mi vyhovují nejvíc, protože se s nimi lépe strefuje do malých nebo špatně přístupných květináčků. Špatně přístupné proto, že mám kytky na parapetu a pak na stolku, který je u parapetu přiražen a není úplně jednoduché se ke všem kytkám dostat. Zlaté konvičky jsou obě z druhé ruky, jedna z blešáku a druhá z aukra, šedá nová je z Bella Rose. Baví mě, jak jsou stejné (skoro). Tom mě hned utřel (ne ve zlém :)), že mají přece jiný tvar hubičky. Jako jooooo, ale jinak je to přeci stejný typ. .)

Druhá výhoda je, že o ně nezakopávám. I když miluju plasťáky konve z IKEA, PéeSka z roku 2002, tak jejich tvar prostě nahrává tomu, že o ně buď zakopnu nebo zavadím rukou a už několikrát jsem vytopila byt nebo zlila balkón sousedům. (tady mi chybí ta emotikon opice, co si zakrývá oči)
 


8 komentářů

 1. Krásná a elegantní.Obě jsou pěkné, ten tvar je super. Já mám takovou zinkovou "konev" a je pravda, že se s ní zalévá dost špatně, má rovnou hubičku a dost široký otvor, takže hodně přelévám. Vůbec nechápu, proč si nekoupím jinou... Prostě jsem si zvykla a už to nějak nevnímám, ale vy jste mi dala dobrý tip.
  Děkuji:)
  Krásné dny přeji.
  Irena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já je právě vůbec nepoužívala, zdály se mi malé, ale zároveň mi bylo líto, že tam stojí zbytečně a jakmile jsem s nimi jednou kytky zalila, bylo rozhodnuto. Nejlepší, funkční, nebryndám... :)

   Krásný den, Iren.

   Vymazat
 2. Krásný jsou. Asi taky potřebuju novou/starou konvičku... :-)

  OdpovědětVymazat
 3. S konvičkama to mám stejně. Moje nejoblíbenější je bílá se zlatým ouškem z IKEA - Vattenkrasse.
  emili

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT