DIY bracelet

sobota 25. srpna 2012
Dlouho jsme nic netvořili a tak jsem našla pár nápadů na výrobu náramků. U prvního pletete cop a vždy jen přidáte na jedno vlákno matičku, střídavě vlevo a vpravo.


U tohoto náramku přidám podrobnější návod, protože dřívka se musí vařit ve vodě asi 15 minut, což z obrázku není zřejmé :). Poté se musí ohnout dokud jsou ještě teplé. Ohýbáte je pomocí šálku nebo skleničky, která musí mít průměr o malinko větší než je obvod vašeho zápěstí. Pak už stačí jen ozdobit a máte hotovo. V návodu píšou, že se tyčinky mohou i zlomit, tak jen ať vás to zbytečně neodradí!

A tady ještě jeden s letní tématikou v námořnickém stylu. Kotvičku koupíte v korálkárnách nebo hobby obchůdcích, na internetu tady nebo tady, u Stoklasy mají hned tři varianty, ale v e-shopu pouze v balení několika kusů. Koupit kůži nebo šňůrku není rovněž žádný problém. Na kroucené šňůře to vypadá efektně, protože připomíná lano a když bude modrá, tak už vůbec nebude mít chybu!)


Pěkný den!

5 komentářů

 1. Ahoj, Oliv, jsem zpět z dovolené !

  DIY super, já si ujela na těchto dvou námětech:
  http://honestlywtf.com/diy/diy-macrame-bracelet/
  http://honestlywtf.com/diy/diy-wrap-bracelet/

  a na tento se chystám, jakmiel najdu ten správný stříbrný náramek, neb žluté zlato mě nebere:
  http://honestlywtf.com/diy/diy-woven-chain-bracelet/

  Ty Tvoje vypadají taky super, nicméně - co jsem nestihla doteď, odkládám na důchod, neboť pozítří mířím svižným krokem opět po 6ti letech na MD do rachoty :-(((.
  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj :), to jsem ráda, že jsi zpět. Už jsem Ti chtěla napsat, co je s Tebou! :)

   Děkuji za skvělé tipy. Ten první se mi líbí nejvíc!

   Jejda, po šesti letech do práce, to si neumím představit :(. Budu Ti držet pěsti, ať se rychle aklimatizuješ ;):).

   Vymazat
  2. Oliv, jsem na panáka, od rána bulím, teď jsem vypravila děti k babičce (mají školku až od příštího týdne, tak se holt musí babi postarat), doma ticho, prázdno, já rekapituluju tech 6 uplynulých let a vůůůbec se mi nechce nic měnit. Asi zaběhnu ke Stoklasovi a udělám si nějaký cheer up náramek :-)

   Vymazat
  3. Věřím ti to! Taky bych bulela. Nemůžu se vzpamatovat každé pondělí, a to je víkend jen dva dny. Natož po šesti letech! A tvoření zabírá, tak do toho! Je to nejlepší "lék" na splín. :)

   Vymazat
  4. Umotáno, uklizeno, te´d si dám zprávy. masku na xichtík a s Marianne vzhůru do postele. Přej mi štěstí ... :-)

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT