Terasa

pondělí 18. února 2013
Toužím po svém vlastním domě. Ikdyž je to daleká budoucnost, tak na inspiraci není nikdy moc brzy. Proto už teď se dívám kolem a v hlavě shromažďuji nápady. Představuji si, jak by měl můj vysněný dům vypadat. Chtěla bych malá okna nebo být doslova jako ve výloze (moc se mi líbí trend jako je třeba ve Švédsku...velká okna, žádné záclony!)? Patrový nebo přízemní? Všichni víte, jak to s tou mojí "rozhodností" je! V čem mám však jasno je obrovská terasa. Jedna v přízemí, na kterou se bude vycházet rovnou z obývacího pokoje a z ní pak do zahrady (velké zahrady!). Druhá ale musí být bezpodmínečně v patře, abych mohla vykročit přímo z ložnice, s ranní kávou! :) Rozlohou i provedením mi naprosto vyhovuje právě tato doplněna o krásné zábradlí od K.M.K. design. Nerez v kombinaci se dřevem na mě působí jako velmi příjemná kombinace materiálů.

Co ještě zvažuji je, jestli šprušle nebo skleněné tabule... S tím, jak ráda myji okna bych se klonila spíše k výše uvedenému, ale sklo je sklo...


Máte terasu nebo třeba balkón? Podle čeho byste vybírali Vy a na co se při výběru zaměřujete? Převládá u Vás vždy praktičnost nebo byste dali přednost vzhledu? ;)

14 komentářů

 1. ten skleneny balkon je perfektni!!:)
  probiha u me Giveaway o produkty na vlasy:)
  http://sienastyle.blogspot.it

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To sklo se mi vážně líbí čím dál víc! .)

   Vymazat
 2. Terasa je skvělá věc a vchod z obýváku rovnou do zahrady je věc úplně nejlepší. Tak příjemné snění a plánování, a ať se ti sen brzy splní:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ;-))) já se jednou tak rozšoupnu! :D Máš terásku? A z jakého matroše??? Jestli se teda můžu zeptat :-)

   Vymazat
  2. Mám jednu nedodělanou z ložnice - je na střeše garáže...a jednu za barákem a tu máme z betonových dlaždic. A tím, jak jsem pořád na zahradě a na spodní terase, tak mi nevadí, že tu vrchní nemám, asi bych ji ani moc nevyužila...ale je z ní zase krásný výhled. Tak snad jednou...a asi bych na podlahu volila dřevo+kovové zábradlí.

   Vymazat
  3. Ty se máš! :) Závidím i nedodělanou :)

   Vymazat
 3. Oli, sen se ti určitě vyplní. Já jsem vždy toužila po půdním bytě s terasou. A plánování miluji... Bydlím v domku a terasu propojenou se zahradou mám naplánovanou ... ale kdy?:( Jednu máme z koupelny. Měj se fajn. Monika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ve mně se to pořád pere, byt, dům...uvidíme, ale terasa tam musí být, to je bez debat! Tak děkuji za milý komentář, budu snít dál .)))
   Pěkný den, Moni :)

   Vymazat
 4. Tak tohle snění znám ... už mám v hlavě vyprojektované kde co, včetně mého obchodu a kavárny :-) A to prosím i do detailů, značek a vychytávek ;-) Ale co, snít se musí ! My budeme včas připraveny ;-)
  Terasa do zahrady je must have tak jako balkon rovnou z ložnice. Ten už mám, ze stejných důvodů jako chceš ty ... ale pro to kafe se stejně musí do kuchyně ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hned je na tom světě veseleji, když si umíš tak skvěle "malovat" budoucnost, no ne? :)) ;))

   PS: Taky mám obchod i kavárnu :D a jako bonus vetešnictví! :)))...v hlavě! :)

   Vymazat
 5. Já mám domov jasně daný minulostí - ale když sním ... tak to moje hnízdečko vidím úplně jasně - nízký přízemní domek, francouzská okna vedoucí do zahrady, já s kávou v ruce, pohodlná zahradní křesla, spousta zeleně, ptáci, slunce ... ach ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...a že v tom snu není nic o tom, že by se mělo denně chodit do zaměstnání a tu první kávu si dávat tam???

   Vymazat
  2. Kdeže, jsem bohatá rentiérka obklopená dětmi, psy, mým milým a skvělými přáteli (s kavárnou a vetešnictvím !).

   Vymazat
  3. Jsem se s dovolením zařadila do jedné tebou vyjmenované kategorie (a není to ta o psech) :))

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

Baťa