Předčítač No. 2

čtvrtek 28. listopadu 2013
Opět se potvrdilo pravidlo kniha lepší než film. O filmu jsem psala tady. Rosa doporučila film, Rosička mi půjčila knihu! Přišla mi s poslední várkou kabelek. Ano, nejsem troškař, kabelky zásadně neobjednávám po jednom kuse. Zpět ke knížce. Většinou raději přečtu knihu a pak zkouknu film (pokud byl podle knihy natočen). Baví mě si nejdřív představovat hlavní hrdiny, prostředí a pak vidět, jak to ztvárnil a "viděl" někdo jiný. Naprosto dokonale se mi tohle povedlo u Harryho Pottera (to je teda srovnání :D). Můžete se smát :)), ale fakt to tak bylo. Harry, Hermiona, Ron, Bradavice, nejvíc Brumbál a taky strýček Vernon, všichni a všechno vypadalo tak, jak jsem si při čtení představovala. Já, když  něco vyprávím, stokrát odbočím od tématu.
Takže, kniha Předčítač...nejvíc mě upoutalo, jak pasáže a situace, kterým se ve filmu věnovala spousta času, byly v knize popsány v pěti řádcích a naopak. Kniha mě bavila víc, protože ve filmu nebylo vždy jasné, na co kdo zrovna myslí, co se komu v ten daný okamžik honí hlavou. Spousta věcí mi taky došla až při čtení. Při čtení jsem neronila slzy. Viděly jste už film? Nebo četl někdo knihu? No a každopádně jsme rozhodnuta si přečíst něco dalšího od Bernharda Schlinka. Toť můj dnešní tip na knihu. A doporučuji Vám jak film, tak knížku, v jakémkoliv pořadí.


6 komentářů

 1. Výborný typ na dárek pro mamku + ještě nového Jiřího Anderleho. Jeho "rozhlasy" milujeme. pa Vokopka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jéé, to jsem ráda :)), doufám, že se bude líbit! Papa, Vokopko! :)

   Vymazat
 2. celú druhú polovicu filmu som preplakala.., niektoré scény boli úplne bez zvuku, lebo som hlasno trúbila do vreckovky..:)
  a včera som znova rumázgala s kate winslet pri mildred pierce, keď jej zomrela dcérka..
  enrú

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za tip na Mildred jsem Janě hrozně vděčná, a strašně moc jsem brečela u té samé scény jako ty :)). Předčitač to samé, bulela jsem, smrkala a bylo mi jedno, že u toho nejsem sama, což já obvykle hrozně maskuju a jdu si jako kapat do oka a do nosu, že mám alergii :D :D

   Vymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

Baťa