Povolání snů: Truhlář/stolař

sobota 7. prosince 2013
Proč já se nešla učit řemeslu? Třeba práce se dřevem, které voní a je krásné na pohled, to by mě bavilo. Vážně! Myslím, že v patnácti je divné, a hlavně je to brzo, vybírat si budoucí povolání. Respektive, už po první hodině účetnictví jsem věděla, že tohle fakt dělat nechci. Moje profesorka řekla, že se tím stejně jednou budu živit. A jo, krom asi tisíce jiných věcí dělám i proklaté účetnictví, které nakonec není tak proklaté, ale žádná velká zábava to taky není. Tvůrčí ani trochu! :) A já vždy snila o tom, jak budu něco tvořit. Samozřejmě jsem nikdy (a tak je tomu pořád) nevynikala výrazným talentem :D. Teď už to vím. Má láska ke dřevu se prohlubuje. Měla jsem být stolařem! :D

11 komentářů

 1. Ja robím tiež, to čo som nikdy robiť nechcela a to je účtovníctvo. Myslím si, že nás je na to škoda. Andrea

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si to taky myslím! Tak co budeme dělat??? :)

   Vymazat
 2. Janka...ja som vyrastala u dedka v stolárskej dieli....on bol aj reštaurátor a napríklad reštauroval aj posteľ Márie-Terézie a všetok nábytok u nás v mestskom múzeu....aj intarzoval a zlatil...ale vôňu hobľovaného dreva som nasávala a milujem ju dodnes...
  P.S. spomenula som si na sľúbené police z papierových tubusov...už mám upratanú pivnicu..pôjdem vyfotiť.....že som to Tebe sľúbila ukázať????? alebo niekomu inému?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mněéééééééééé, mně jsi to slíbila!!! :) A tu dědečkovu stolařskou dílnu ti opravdu závidííím!! :)

   Vymazat
  2. http://janee33.blogspot.sk/2013/12/papierove-tubusy-u-nas-v-pivnici.html

   Vymazat
 3. Neskutečně krásné věci se dají z něho vyrobit... Já tu tvořivost v sobě také mám, ale studuji "suchou vědu" a to ekonomiku /včetně toho účetnictví/ ... tak uvidíme, čím se budu živit já:) Už teď vím, že účetnictvím ne! Krásný adventní víkend Oli. L.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč kreativní lidi studují ekonomky??? :-))))

   Vymazat
  2. U nás je to celá rodina truhlářů, včetně mamky, ale beze mě :) Já jsem trochu jinak kreativní :)
   Vypadá to moc krásně! :)
   Verča z Blueberry Pink

   Vymazat
  3. Závidím, závidím..... :-)

   Vymazat
 4. Tý jo, tak to já mám asi obr štěstí, že dělám přesně to, co jsem vždycky dělat chtěla, bydlím v bytě, který jsem si vysnila a žiju vypřaný život. I když je to jako reklama na praci prášek :-), cesta byla tůze douhá a plná slz.
  Každopádně - chceš pracovat se dřevem ? No tak hurá do toho ! :-)
  Víkendovou pusu z Hané !

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

ZOOT

NOTINO

ZOOT