Povolání snů: spisovatelka

sobota 15. února 2014
To nejvíc nejbáječnější povolání snů je být spisovatel. To jsem si hned musela poznačit, že si to do příštího života mám přát. V tom předchozím jsem prý byla pastevec koní. Nevím, co je to za blbost a co jsem si z toho jako vzala do života, který žiju teď. Snad jen, že koně mají úžasný nos nebo čenich, nebo co mají koně? A že bych jim na to místo mezi nozdrama dokázala furt dávat pusu. A taky jsem tu prý proto, abych se naučila trpělivosti. To mi teda vůbec nejde, ale snad mám ještě kus života před sebou, tak třeba jednou. Zatím jsem všechno a hodně, ale ani trochu nejsem trpělivá. V encyklopedickém slovníku by vedle vysvětlení slova "netrpělivý" měla být moje fotka.
Zpět k povolání spisovatele. Maluju si to asi takhle.....něco mezi Colinem Firthem v Lásce nebeské. Přesně takové koniny (ahááá zas koně) bych byla schopna sepsat, ale sedět při psaní na tak báječném místě, jako byl jeho letní dům......to by snad i inspirace přišla.  via

Takže něco mezi Colinem Firthem a dramatičkou Diane Keaton v Lepší pozdě nežli později. Její obrovský psací stůl mě nepřestával fascinovat po celý film. Taky její dramatický projev v jeho závěru. To, jak moc prožívala psaní a brečela a brečela a brečela......já se úplně vidím! To by mi fakt šlo! Psala bych a pouštěla si k tomu třeba tohle......A když by mi to nešlo, chodila bych na piknik s Nicolsenem.

Krásnou sobotu!

8 komentářů

 1. Jani, toto je môj najobľúbenejší film, videla som ho už snáď 5 krát i nedávno ho dávali. A ďalším mojim obľúbeným filmom je "Pod toskánskym slnkom", kde tiež vystupuje pani spisovateľka, ktorú opustil manžel. Výborné. Andrea

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Andrejko, Pod toskánským sluncem já druhou půlku probrečím! Celou! :)

   Vymazat
 2. Jani, tak spisovatelka ze mě asi nebude, ale ten dům na pláži bych brala hned!!! Krásné dny!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že sis z toho vybrala i tak to lepší :D.....nemuset být spisovatelka, ale mít barák na pláži :D. Krásné dny i Tobě!

   Vymazat
 3. Jani, ja zase mam rada Lasku nebeskou. Colin Firth je tam uzasnej! Ja bych zase chtela, aby se kvuli me nekdo ze zamilovanosti naucil cizi jazyk:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. On je Colin úžasný v každém filmu. Byl super i v Bridget, že jo? :)) A na seznam přání si píšu "...aby se někdo kvůli mě naučil cizí jazyk...." :)))))

   Vymazat
 4. Olí, Ty jsi spisovatelka! Moc ráda Tě čtu :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Já tyhle dojáky miluju!!...ale je lepší, když nikdo není doma a já si můžu nalít třeba dvojku červeného a bulet a bulet.. :))..

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT