Těšín

neděle 9. února 2014
Jana nedávno psala o návštěvě Českého Těšína a já si zavzpomínala. Mám to město ráda. Bábi s dědou tam kdysi jezdili každý čtvrtek pro čerstvý chleba. Ne, že by v Karviné neprodávali chleba, ale zrovna ten karvinský nápadně připomíná plastelínu. To se nezměnilo dodnes.
Jeden těšínský chleba pro ně, jeden pro nás. Byly to obrovské vypečené bochníky z pekárny na náměstí. Doma jsme pak sváděli bitvu o to, kdo bude uloví skrojek, patku....jak tomu říkáte? Když byly prázdniny, jezdila jsem s něma a na rynku (nejmilejší slovo) krmila holuby, to se ještě mohlo. :)
Včera jsem dostala hroznou chuť zajet se tam podívat a projít se městem.....protáhli jsme to až do Cieszyna (Těšína poslkého:)..., kde je teď na Zámku Cieszyn expozice věnovaná vlně v designu. Před vchodem tak můžete vidět obpletené lavičky a kmeny stromů.

 Krásné dopoledne to bylo. Z  velké části taky díky úžasnému počasí.

 

16 komentářů

 1. Nádherné místo, škoda, že to mám tak daleko.

  OdpovědětVymazat
 2. Já mám v Těšíně rodinu a hrozně to tam mám ráda.Vzpomínám , jak jsme chodili parkem a pak sedli u Olzy apozorovali ryby, jak jsme chodili na procházky, na to je Těšín ideální.
  A v tom polském mají zase skvělé sekáče a cukrárny, mňam mňam.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Olza, sranda, jak nikdo odsud neříká Olše :))) a asi nebude tak špinavá, když tam bylo co pozorovat ;)))

   Vymazat
 3. Patka tomu říkáme :)
  Včera bylo úžasně, to je pravda...

  OdpovědětVymazat
 4. V Těšíně jsem nikdy nebyla a moc ráda bych se tam někdy podívala. Ta vlněná výstava by mě lákala... Olí, krásné fotky!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moni, děkuju! Návštěva Těšína se musí spojit s návštěvou Cieszyna, protože ten český už opravdu není co býval......:)

   Vymazat
 5. Do té pekárny jsme občas taky zajeli pro chleba. Byl vždycky výborný. Směle mu konkuroval chleba z Bystřice - ten kupujeme dodnes :) Těšín i Cieszyn jsou zvláštní města. Dva a při tom jedno :) Ale raději mám ten Polský. Ta stará kamenice..mlýnský náhon - Těšínské Benátky... Nádherný je v zimě, když je sníh a svítí ty krásné lampy... A ty výlohy obchodů! ...
  A teď jsi mě podráždila tou výstavou. A já mám tak málo času!
  No a patce říkáme po našemu "skrovek" :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I já se nestačila divit, jaký rozdíl je mezi oběma městy....i v počtu lidí, co jsem potkala. A v Českém na náměstí pět pekáren, tři zavřené, v jedné prázdné vitríny a paní počítala drobné a v poslední jsem koupila čtyři povidlové koláče tvrdé jak dřevěné prkýnko :)))
   Skrovek

   Vymazat
 6. Těda, to vypadá jako prima tip na výlet, díky ;-) bára.kára

  OdpovědětVymazat
 7. jee ta vlnena vystava jeste trva? ja jsem tam jela minuly tyden rychle rychle, at to stihnem, myslela jsem, ze 2.2. konci.. no, stihli jsme to, malicke, ale fajnéé .) jen to pocasi jsme meli prudce inverzni, fuj :( a teda mi je taky blizsi ten polsky, starobylejsi, ruzne zakouti.. mam tam hodne kamaradu a travila jsem tam kdysi hodne casu i pracovne .)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z Českého mám jen dvě fotky, byla jsem maličko zklamaná, ale Cieszyn mi náladu spravil , moc se mi tam líbilo :))

   Vymazat
 8. Jj, chleba z náměstí je ten nejlepší.....úplně nejlepší je dvoukilovka, ale pro mou 3člennou rodinku je moc velký, tak si kupuju 1/4 z dvoukilovky :-) Ale jinak ten český Těšín už není co to bývalo....zato Cieszyn to je jiná :-) Krásný den přeji :-D

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

Baťa