Nejlepší na světě...

středa 6. srpna 2014
...je překvapení! Překvapení v tom nejpozitivnějším slova smyslu. Včera jsem narazila na prímovní článek. Opět se vztahuje k dárkům a dělání radosti a překvapení. Článek byl o balíčku "na míru". Nabalit krabičku dárky, které budou vystihovat nebo charakterizovat obdarovaného. Musí to být ohromné dobrodružství, takový balíček dostat. Možná bychom byli i překvapení, co si o nás druzí myslí, jak na ně působíme.
Hned jsem si představovala, jaký by byl balíček pro mě. Které věci mě vystihují. Co by mi asi tak dárce vybral. Myslím, že bych dostala knížku (básní), parůžek, křišťál, notes a tužky a obrázek Paříže, možná taky nějaký zlatý starý rámeček...nebo razítko a možná taky svazek sušené levandule. Přišlo mi to jako bezvadný nápad a trochu mi to připomnělo dárky, které jsem přichystala k narozeninám Karin. I když já, egoistka největší, jí připravila balíček, který jí bude připomínat mě! :D Ale radost měla. Tak snad nejsem sobec! Úmysly byly ty nejlepší. Přísahám! .) 
V článku taky psali, můžete si ho přečíst, že je krásné poslat balíček "bezdůvodně". Žádné narozeniny, Vánoce, důležité datum. Ale ono to vlastně ani bezdůvodně není. Znamená to, že máte někoho, za koho jste rádi a je to to nejmenší poděkování za to, že máte člověka, co Vás má rád, kterého máte rádi Vy.

6 komentářů

 1. To je úžasný nápad. Jednou jsem kamarádce takový podobný balíček připravila, bylo to k narozeninám a ještě jsem ho posílala poštou. Její reakce byla k nezaplacení, rozhodně to za ten moment stojí! ;-) Já osobně překvapení miluji a o něčem podobném tiše prahnu :-D bára.kára blog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U toho bych vážně chtěla být. Není lepší pocit, než vidět, když se někdo blízký raduje! :)

   Vymazat
 2. Zrovna takové dárky dávám moc ráda. Těší mě nejen vymýšlení obsahu, ale také způsob zabalení. V naší rodině se vždycky všichni těší na moje trochu neobvyklé a netradičně zabalené dárky, máme tak potěšení všichni. Tyhle dárky ale nejsou pro každého. Jednou jsem dala kamarádce dárek s obsahem věcí, které má jako hobby. Potiskla jsem i vlastnoručně papír! Urazila se, nebyl to pro ni patřičně "hodnotný" dárek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nechci nikoho urazit, ale kdo "nepochopí" takový dárek, tak není kamarádka, pro mě! Protože v tomhle přeci každý musí vidět alespoň ten dobrý úmysl, to udělat radost! Protože ta hodnota je právě v tom, v tom osobním, které se v dárku promítne!

   Vymazat
 3. ...fakt dobrý nápad...jen tak něco poslat - prostě opravdové překvapení... mám chuť kamarádce něco poslat... už vymýšlím co by to bylo za věci, opravdu drobnosti, ale ty co má ráda...

  Jarka
  Jarka

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

ZOOT

ZOOT

ZOOT

NOTINO