Příliš dlouhé zásnuby

čtvrtek 7. srpna 2014
Mám teď dobrý zdroj, který mi doporučuje filmy. Díky M.! .) Nevím, jak to máte Vy, ale já pořádám filmové večery ve velkém stylu. V kino stylu. Což znamená hlavně pohodlí, čti "nohy na stůl" (pohovku, podnožku...). Velmi důležitou roli hraje den, to znamená nejlépe pátek či sobota. Dobrý film bych si kupříkladu hnusnou nedělí nekazila. A pak jídlo a pití. Takže víno jasná věc a pak popcorn nebo hranolky. Ty většinou. A hodně. Nebudu psát kolik, seklo by to s Váma. Tolik na úvod k tomu, jak moc si chci film užít a užívám a vychutnávám.
Když mi někdo doporučí film, většinou kouknu na obsah. Tady jsem to bůhvíproč neudělala. Prosím Vás, pokud si taky k filmu smažíte hranolky, k tomuto si je nesmažte. Já se na ně nemohla ani podívat a prvních dvacet minut jsem si byla jistá, že film vypnu a přepínám na "jiný kanál". Velmi věrohodně natočené válečné momenty. Bylo mi tak úzko, jak už dlouho ne. Já strašně trpím u filmů týkajících se války, přesto se od nich nemůžu odervat. Je mi strašlivě, až nepopsatelně špatně z toho, jaké hrůzy se děly. Jakých strašných věcí jsou lidé schopni.
Nejen válka je však hlavním tématem filmu. Velkou, velikou roli tam hraje také láska. A tady už se vidím. Protože co je víc, že ano? Hlavní hrdinku ztvárňuje Audrey Tautou, kterou já jaksi úplně nemám ráda. Ne, že by mi nějak extra vadila, ale prostě moje oblíbená herečka to není. Je takovým nějakým pro mě záhadným způsobem "přeroztomilá" a "přeslazená" na pohled, až mi to leze na nervy. Za což ona nemůže a nijak jí to samozřejmě neubírá na hereckých kvalitách. Já to jen musela říct. Ale byla dobrá, to jako jo. Já mám ale ráda, když v hezkém filmu hrají také pro mě příjemní herci. 
K obsahu víc psát nechci a kdo neviděl, nečtěte ten obsah. Pusťte si film a když Vás nebude "ba", tak vypnout ho můžete vždycky. A pak mi napište, jak se Vám líbil. Ráda diskutuji o filmech.


 


5 komentářů

 1. náhodou jsem zavítala - zaujala mě tvář Audrey a ona je tu řeč o Příliš dlouhých zásnubách.
  Už dlouho jsem je neviděla, ale jinak je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Ne proto, že bych se vyžívala ve válečných útrapách.... to fakt ne. Ale to podání a ten příběh a pro mě i oblíbená Audrey :o) Prostě mě zvláštně zasáhl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si právě vůbec nejsem jistá, jestli je to film, na který se podívám podruhé....ikdyž se mi moc líbil! :)

   Vymazat
 2. Víc filmových tipů! A knižních! :-)

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT