U kávy s...

pondělí 16. března 2015

Série "U kávy s..." byla hned po blogu, ten nejlepší nápad, který mě napad. Zažívám naprostou euforii. Je mi hezky ve společnosti těch skvělých lidí, které si vybírám a blaží mě pocit, že mám pořád koho oslovovat. Miluju lidi, kteří mě dojímají k slzám, ale také ty, kteří se se mnou dokáží smát tak moc, až nám slzy tečou. To je Jana. Seznamte se, prosím, Jana Bušková. Kdykoliv vidím její video, husí kůže mi propichuje oblečení a potají utírám a polykám slzy. Kdybych byla vdaná, poprosím Janu jestli má čas a vdám se znovu, za toho samého muže, jen proto, abych měla její video z naší svatby. Kdybych si mohla přát cokoliv na světě, chci, ať právě ona natočí můj život a sestříhá ho. Nestříhat proto, aby něco vynechala. Sestříhat proto, že dokáže vystihnout ty největší okamžiky štěstí. Chci psát tak, jako ona kouká na svět! Je krásná! Je kouzelná! Neznám nikoho, jehož smích je víc sexy než ten její. Je pozitivní. Nejlepší je, jak to všechno přenáší na druhé.Jak jsi se dostala k tomu co teď děláš? Myslím ten první nápad, impuls.....
Studovala jsem filmovou školu v Písku, kde jsem se setkala s hodně zajímavými lidmi a zároveň si mohla i tak trochu okusit práci ve filmové branži. Filmový svět mě ale moc nalákal. Spíš mě bavilo točit a vymýšlet videa, která se nějakým způsobem dotkla diváků, zanechala v nich nějaký dojem nebo je rozesmála. Ale pořád jsem si říkala: "Co budu dělat až já budu velká?!". Celé mě to dost znervózňovalo, že vlastně nevím, co se sebou. Svatební videa jsem začala natáčet až o pár let později a bylo to hlavně díky mému bývalému spolužákovi a blízkému kamarádovi Davidovi. On taková videa točil, má kamarádka se vdávala a já si řekla, proč to nezkusit.

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že Tvá videa hrozně dojímají! Já zatlačovala slzy několikrát (a to nemluvím o těch svatebních!!!)... Je tohle obvyklá reakce?
Děkuji, Jani :-) Zpětná vazba od mých klientů je vcelku rychlá a to mě svým způsobem žene dál, inspiruje a dodává smysl mé práci. Situace, kdy diváka dojmou i videa, která s ním nemají nic společného, se objevují a dělají mi opravdu velkou radost.  

A dojímají okamžiky, které zvěčňuješ, taky Tebe? :-)
Já jsem v srdci vlastně velký romantik, takže ano, dojímají :-) Celkem často se mi stává, že mi při natáčení svatebních videí ukápne pár slz...Myslím, že je to také proto, že mám opravdu velké štěstí na klienty a většinou mezi námi jako nějakým kouzlem vznikne moc hezké přátelství. Takže pak reaguji tak, jako bych byla na svatbě mých přátel a všechno je pak mnohem víc emotivní. 
Myslím, že nejen ty máš štěstí na klienty, ale klienti mají štěstí, že mají Tebe!

Co máš na své práci nejradši?
Je toho hodně, ale největší radost mi dělá právě ta zpětná vazba. To, že vytvářím něco, co s lidmi zůstane, co jim udělá radost, potěší a dotkne se jich na správném místě. 

Jaký je Tvůj nejoblíbenější film?
V tuto chvíli je to určitě The secret life of Walter Mitty. Krásná kamera, hudba, příběh...Člověk z toho může cítit hodně svobody a inspirace.

A činnost? Třeba nejlépe strávený den.... Čímž se dostáváme také ke koníčkům. Co tě baví?
Ráda jezdím rychle autem, miluju dobrou kávu a dobré víno. Mám ráda výzvy. Momenty, kdy se mi třese hlas a musím udělat něco, co mi dělá velký problém...a pak z toho mám radost. Ráda trávím čas s přáteli a jsem velmi ráda ve společnosti mužů, protože mě baví jejich bezstarostnost a svěžest :-) 

Povolání snů...i kdyby bylo sebeabsurdnější.
Cestující rentiér. 


Vyjmenuj tři nejoblíbenější místa na světě, nemusí to být konkrétní město nebo stát nebo kontinent, klidně třeba na louce.....
S přáteli kolem stolu, na kterém je spoustu dobrého jídla a pití.
Londýn.
Uvnitř, když jsem spokojená sama se sebou, jsem ve svém středu a nemusím řešit zbytečnosti, starosti a pochybnosti. 
Jani, děkuju ♥♥♥

10 komentářů

 1. Krásne videá. Mala si pravdu. Andrea

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Andrejko, tolik mě těší, že jsem se trefila! :) ♥

   Vymazat
 2. Tak takové "Ž"eny já míjím v Písku?! Hm...

  OdpovědětVymazat
 3. Jo! Nejlepší nápad, Olí!! Miluju tvé storky u kávy :-)
  A ta videa ♡♥♡
  PS: jezdí Jana do Provence??? Já chci taky takový úžasný!!! ;-)

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

ZOOT