Papírové ozdoby

úterý 29. listopadu 2016
Na rovinu říkám, že na těchto ozdobách jsem se podílela pouze vařením čaje, oběda a vyražením koleček raznicí. I tak jsem jich vyrazila v rámci "šetření" několik nekompletních, neboť jsem raznici umístila blízko místa, kde bylo vyraženo kolečko předchozí... Více mou šikovnost komentovat nebudu. Vám, kteří jste zručnější, což v mém případě není problém, nabídnu aspoň malý návod.

Návody na papírové ozdoby jsou běžně ke stažení na různých blozích, v knížkách nebo na pinterestu. Na Vás už pak jen je, jak si přizpůsobíte velikost papíru, tvar šablony, druh papíru...

V případě červených kouliček vyrazíte kolečka raznicí. Počet koleček pak udává hustotu. Každé kolečko přeložíte napůl, tyto díly přitisknete k sobě, hřbet potřete lepidlem na papír a do uschnutí lepidla necháte díly upevněné v klipsu nebo kolíčku. Středem pak můžete za pomocí jehly protáhnout silon, nit nebo ketlovací jehlu. Mně se líbí zlatý detail v kombinaci s červenou, a proto je středová dírka schovaná pod zlatým flitrem.
Skládané ozdoby jsou všechny dle jednoho způsobu, tvar udává pouze to, v jakém úhlu a délce vyryjete kosočtverce. Návod třeba zde. 

Poslední typ jsou ozdoby vystřižené podle šablon a tady se opět Vaší fantazii meze nekladou.


3 komentáře

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

ZOOT

ZOOT