Se najezdím

středa 15. března 2017
Ve čtvrtek musím odjet do Ostravy, ale v neděli už budu zpět a pak to začne. Slibuju!! Reporty z krásné Budapešti a tipy na kavárny, bistra a jiná místa. Já jsem se totiž letos rozhodla, že si budu házet klacky pod nohy. Ne, tak dramatické to nebude, ale chci být malinko víc ambiciózní a taky se někam posunout a zkusit, na co mám a co mi jde (všechno vám prozradím, až to nějak dopadne, jakkoliv -  nechci to zakřiknout, ale napíšu všechno, i kdyby mi to nevyšlo, ano?). Chci prostě občas zkusit něco, co bude výzva a jednu takovou mám před sebou. Opravdu jsem odhodlaná popracovat na angličtině, protože už se nebojím mluvit. Co mi chybí jsou slovíčka a to je vážně ostuda. V Budapešti musím mluvit, nejen s kolegy, ale taky v obchodech nebo na nádraží. Tuhle jsme kupovala jízdenku a paní za přepážkou, kterou bych vážně netipovala na plynule mluvící, spustila in english s naprostou jistotou a já se opravdu styděla. Začaly jsme spolu hledat spoj....a já se tak do všeho zamotala, že nemít s sebou kamarádky, jsem bez lístku.

Držte mi pěsti! V pátek!!

zdroj

4 komentáře

 1. Ahoj Oliv,
  Presne viem o čom píšeš. Sama som bola neuveriteľne prekvapená, ako sú v Budapešti všetci v obchodoch...V sektore služieb nadupaní angličtinou. Obdivuhodné. S mojou nemčinou a francúzštinu som sa mohla niekam strčiť.
  Angličtina vládne svetu!
  ;-)
  Ale je fajn, že získavaš chuť naberať slovíčka...
  S každým​ jazykom sa nám otvárajú netušené možnosti.
  Nikdy nezabudnem, ako môj ujo cezo mňa (prekladala som) komunikoval s kamarátom francúzom o pestovaní hrozna a farmarení na juhu Francúzska. Veľmi obohacujúce. A odvtedy veľmi podporoval svoje deti k učení sa iných rečí.
  " Všade žijú dobrí ľudia a je úžasné sa vedieť s nimi dorozumieť" povedal.

  Ada

  OdpovědětVymazat
 2. To tě obdivuju! Přeji brzké pokroky.)

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

NOTINO

Baťa