Botanická zahrada

úterý 11. července 2017
V Praze je jedno místo, které jsem toužila vidět. Najdete ho v samotném centru Prahy, kousíček od Náplavky. Je to Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty. Návštěvu je ideální načasovat po snídani právě na Náplavce. Vyměnit rušný šum nakupujících na trzích za oázu klidu a ticha. Ocitnete se v úplně jiném světě, to vám slibuju.

Zatoužila jsem být skleníkovou kytkou. Ani bych nemusela být orchidej. Klidně třeba jen pidi plevel. Jen tam moct zůstat. Když nemůžu být kytka tam, chci mít přesně takový skleník a starat se o něj. Za celý den bych nevytáhla paty.


S Myynou jsme si v botanické řekly asi tři věty, jinak se jen tiše procházely a užívaly si každá svůj svět. Fantazie obou pracovala na plné obrátky a pomáhala vytvářet skleníkové teplo. .)

 
Parožnatku jsem si naprosto zamilovala, vesmír mě vyslyšel, a když jsem v pondělí přišla do práce, v oddělení dekorací už jich byl celý vozík. Samozřejmě to není exemplář dosahující tak obrovských rozměrů, ale parožnatka to je.


Skleník obklopuje park se záhony a kytky v nich se jmenují jakoby právě vyskočily z knížek o Harrym Potterovi nebo z Potvůrkova Laury Sněžné.

Doufám, že se tam brzy podívám znovu. Kdo z vás už tuto zahradu navštívil?

4 komentáře

 1. Zdravím Oli, já už tam byla! Přesně řečeno zabloudila jsem tam, když jsem si spletla tramvaj. Na ten ZBYTEK dne, který jsem tam strávila, nikdy nezapomenu.(zabloudila jsem tam ráno a odešla odpoledne)Je to jako v jiném světě. Nádhera! Pavla

  OdpovědětVymazat
 2. Krásný den Olívko :-) Já tam byla již vícekrát a naprosto souhlasím....býti tam alespoň plevelkou :-) :-) Člověku se tam tají dech a vlastně se i zastaví svět. P.S.: ....parožnatku mám také...láska na první pohled :-) .....Ať se Vám i kytí dobře daří:-)

  OdpovědětVymazat
 3. Vôbec sa Vám Jani nedivím, že ste ani nerozprávali. Je to oáza pokoja a len si ju tak potichúčky vychutnávať. Andrea

  OdpovědětVymazat
 4. Tam je opravdu nádherně, zvlášť když zrovna kvetou ladoňky! :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

ZOOT

ZOOT