IKEA VINTER 2018

čtvrtek 4. října 2018

IKEA má v roce dva výjimečné momenty, tím prvním je vydání nového katalogu na konci léta, tomu já říkám první Vánoce. Druhým je pak vánoční sortiment, který se objeví každý rok na začátku října. IKEA svým vánočním zbožím překvapí každý rok, protože přesto, že je sortiment vždy velmi tradiční, je pokaždé jiný a letos je nabídka opravdu bohatá a rozšířena o nové vzory a barvy, které jsou trendem pro tento rok!


Velkým překvapením letošních IKEA Vánoc, je návrat do svých dětských let, probudí se v nás vzpomínky na dobu, kdy jsme sami byli malí a s velkou nedočkavostí se těšili na rozbalování dárků. Letošní sortiment navazuje na historii vánočních ozdob a oslavuje tak návrat k tradici, zpět jsou šišky, hříbky, klasické tvary. Nadšení však budou také ti, kterým je klasická vánoční výzdoba tak trochu cizí a rádi by si I ve svátečním období vyzdobili svůj byt jen decentně a presto originálně. Na ty čekají zlaté a stříbrné sošky ve tvaru šneka, či mravence, která bude výrazným solitérem třeba vánoční tabule. Pro mě samotnou jsou číslem číslo jedna sněžítka s pštrosem a jezevcem, z lásky ke sněžítkám nikdy nevyrostete. Neváhejte, jsou v sortimentu poprvé. 

Z barev se netradičně oproti rokům minulým objeví nejen klasická červená, zlatá a stříbrná, ale také elegantní vínově červená, smaragdově zelená či odstíny temně modré. Dojem z barev umocní noblesní květinový vzor, hravý puntík, či velkorysý tartanový motiv. Na své si však přijdou hlavně děti. Čeká na ně svět pohádek, tajemství a fantazie. Těšit se mohou na spoustu zvířátek, roztodivných bytostí a vánočních skřítků.


Letošní pojetí Vánoc vyzdvihuje pohodlí a teplo domova, čas, který rodina tráví spolu. To vše lze navodit pomocí tradičních vzorů a hřejivých tónů barev. Ukazuje, že Vánoce jsou časem pro rodinu, hry a pohádky, daleko od každodenní práce, shonu a povinností. Jde o to, abyste se doma cítili pohodlně, měli místo pro odpočinek i kreativní tvoření. Pomocí nábytku, doplňků a dekorací proměníte každý pokoj v útulné místo na hraní a zábavu, protože o Vánocích není nikdy nikdo dost dospělý. 


Mí favorité jsou výrobky Johany Jelinek (designérky s českými kořeny) - vánoční světýlko ve tvaru zajíčka nebo dóza na cukr či otvírák na lahve ve formě oříšku mi v jejím pojetí připomínají motiv starých českých formiček na vánoční cukroví. Možná právě díky tomu v jejím designu vnímám české kořeny. Její výrobky se odlišují použitím výhradně bílé barvy, občas doplněné o zlaté detaily. Oproti ostatním výrobkům jsou velmi jednoduše pojaté a jistě si je oblíbí právě ti, kteří okázalost nemají rádi a upřednostňují střídmé elegantní dekorace.

Vánoce v IKEA odstartovaly v pondělí, 1.10.!

5 komentářů

 1. Hledala jsem to těžítko na jejich webu, ale vypadá to, že vánoční nabídka na netu ještě není, že? Jinak přeji hezký podzimní den, M.

  OdpovědětVymazat
 2. Olivko,něco mi uteklo?Vy máte kavárnu?Zdravím a přeji krásný podzim.
  Kamila

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hezký den, můj přítel otevřel bistro a já tam občas pomáhám a starám se o výstavy a mini pidi design shop, který tam mám. :)

   Vymazat
 3. Dobrý den Olívko, nedalo mi to, trochu jsem štrachala a vánoční nabídka je k vidění na německé Ikea. Jupiíí

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

NOTINO

ZOOT

ZOOT