Na víno

úterý 13. srpna 2019
Ingegerd Råman je jedna z mých nejoblíbenějších designérek a pro IKEA, kromě dech beroucí kolekce VIKTIGT - což byl duben 2016, vytvořila sklenice prodávající se pod názvem DYRGRIP. Fascinují mě svým tvarem a jsem jimi okouzlena od chvíle, kdy se v IKEA objevily. Včera jsem si koupila ty na bílé víno.

Mám ráda, když jídlo a pití nejen dobře chutná, ale také se hezky servíruje a podává ve vkusném a originálním nádobí. Ať už je to porcelán a sklo z blešáku nebo právě tyto moje srdcovky od I. R.


Myšlenky návrháře


„Rovnováha mezi funkčností a půvabem je pro mně důležitá. Myslím, že u designu sklenice DYRGRIP se mi toho podařilo dosáhnout. Krystalický materiál odkazuje ke skandinávské přírodě a čiré sklo umožní vyniknout barvě nápoje. Je pro mě příjemné si uvědomit, že tuto sklenici si budou moci užívat lidé na celém světě stejně jako já teď.“
Pozvedněte sklenku a připijte si na design!

Kolekci DYRGRIP navrhla renomovaná švédská návrhářka skla a keramiky Ingegerd Råman. Její ceněné výtvory jsou vždy nenápadným spojením funkce a krásy. Ingegerd vesele vysvětluje úvahy, které se promítly do každého milimetru jejího designu, s přesným poměrem mezi kalíškem, stopkou a kruhovou podstavou. Snažila se vytvořit dokonalou harmonii. Ale význam svého úsilí rychle odmítá. „Je to něco, co vůbec nemusíte vědět. Měli byste to sami cítit, když zvedáte sklenici," říká a pokračuje vysvětlením, že kvalita krystalického materiálu propouští nejlepší vlastnosti toho, co pijete. „Nápoj by měl být v centru zájmu,“ vysvětluje. „Nejdůležitější je to, co do sklenice nalijete.“

Vše, co se v IKEA aktuálně prodává a pochází z rukou Ingegerd Råman, najdete zde.

7 komentářů

 1. Dík, tak to musím bežať pre ne, najmä teraz, keď som prešla na biele:-)
  Bielime dlážku transparentným bielym voskom (s tromi psami a kocúrom a plným osadenstvom domu) nenakukneš?
  Košelošaty sú skvelé:-)
  Mak pekné dni!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kuknu, kukám stále. :) Nemusíš jen na bílé, jsou i sektovky, na červené i nealko. .)

   Díky!!♥

   Vymazat
  2. Nealko by ešte prichádzalo do úvahy, lebo ostatné poháre, trocha masívnejšie mi darovala priateľka po nasťahovaní do domu a ja mám len tú malú drevenú skrinku v komore, tabuľovkou natretú vidno pri tých prerábkach, ako príborní!
   Samozrejme, že som chcela ten maslový úzky kovový príborník Ikea do obývačky, alebo antracit v opozite k piecke, ale nevyšiel priestor a financie, muž potreboval kúpiť auto s priestorom vzadu, aj na venčenie troch psov a prefinancovávali nám hypotéku a obrali nás o rezervu, teraz čakáme, kedy príde a ja dozariaďovávam a nemám ani vlastnú skriňu, aj tak by som asi išla do Ivara 50 tky, s madlom a šuplíkovými skrinkami, ktoré majú až vo Viedni!
   Teraz sme za plného provozu ošetrovali osb dlážku, ešte spálňu a kuchynskú uličku a bude hotovo a mám sivý Stern!Neopúšťaj ma dobrá sudička, prosím, lebo ja mám aj zlé sudičky, aj pre ne som zavrela otcovdom, jedna je aj naša spoločná známa...

   Vymazat
  3. Moje milá, všichni máme zlé sudičky, tak se tím ani trochu netrap. Někteří lidé mají prostě pocit, že mají patent na rozum. Jooo, kdyby se každý staral o sebe víc než o druhé a přestal radit, to by se žilo. ♥ Sílu posílám!!!

   Vymazat
 2. Ona je ❤️ a ty fotky Olivko ❤️

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za milé komentáře!

ZOOT

NOTINO

ZOOT